objednať časopis
všetky kategórie
Pitie horúcej vody je podľa čínskej medicíny prospešné pre zdravie.

Shutterstock

Pijete teplú vodu? Ak nie, tak radšej začnite! Kvôli TOMUTO sa to oplatí

Pitie teplej vody nemusí znieť lákavo, no môže pomôcť odstrániť únavu, predísť priberaniu a hlavne, dať energie tela do rovnováhy.

Pitie obyčajnej teplej či skôr horúcej vody, ktoré je v Číne bežné, má viaceré zdravotné výhody. V prvom rade to umožní správne hydratovať telo bez toho, aby muselo spotrebovať energiu, píše portál Zdravie.

Za predpokladu, že vodu pijete pri správnej teplote, sa váš organizmus vyhne akejkoľvek nerovnováhe, nemusí vypitú vodu zahrievať ani ochladiť. Viac o pití teplej vody vysvetlila pre sante.journaldesfemmes.fr Josette Chapelletová, viceprezidentka Francúzskej únie profesionálov tradičnej čínskej medicíny.

Prečo piť teplú vodu?

"Čím je teplota vody bližšia teplote nášho tela, tým lepšie ju telo prijme. Pitie teplej vody tak umožňuje hydratovať sa bez toho, aby sa v organizme vytváral teplotný šok a bez toho, aby muselo vynakladať energiu na ochladenie alebo zahriatie prijatej tekutiny,“ vysvetľuje Josette Chapellet. Ideálne je piť vodu s teplotou 37 °C, alebo dokonca až do 40 °C, aby ste mohli využiť jej zdravotné benefity. Čistá voda telo okamžite hydratuje bez toho, aby sa zaťažovalo trávenie. A pomáha aj pri chudnutí!