Reklama

Raz vyskúšate a hneď si ju obľúbite! Rýchly recept na polievku z červenej šošovice

Polievku z červenej šošovice môžete rozmixovať na hladký krém alebo nechať kúsky šošovice podľa vlastnej preferencie. Dobrú chuť!

Zdroj: Alex Bayev/ Unsplash

Reklama
Nina Smiešna

Nina Smiešna

redaktorka magazínu Dobré jedlo

Chcete sa stravovať zdravšie? Zaraďte do svojho jedálnička červenú šošovicu. Rýchly recept na zdravú polievku z červenej šošovice si zamilujete.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Mária Čírová má recept na DEDKOVU ŠOŠOVICOVÚ POLIEVKU
    Zdroj: NMH

    Červená šošovica je nenápadná, ale mimoriadne výživná potravina, ktorá by nemala chýbať v zdravom jedálničku. Rýchlo sa varí, je ľahko stráviteľná a ponúka množstvo zdravotných benefitov. Ak hľadáte spôsob, ako sa stravovať zdravšie, červená šošovica môže nahradiť viaceré menej výživné suroviny. Vyskúšajte náš recept na polievku z červenej šošovice a nebudete banovať!

    Červená šošovica je skvelou alternatívou k viacerým bežným potravinám, ktoré často obsahujú viac sacharidov, menej bielkovín alebo majú nižšiu výživovú hodnotu. Červená šošovica je praktická, výživná a všestranná surovina, ktorá sa hodí do každého jedálnička. Stačí ju raz vyskúšať a určite si ju obľúbite!

    Zdroj: Amna Shoukat / Unsplash

    Červená šošovica je rýchla a jednoduchá na prípravu.

    Prečo si dopriať červenú šošovicu?

    • Rýchlo sa varí – Nie je potrebné ju namáčať, stačí ju opláchnuť a za 15 minút je hotová.
    • Vysoký obsah bielkovín – Skvelý rastlinný zdroj proteínov, ideálny pre vegetariánov a vegánov.
    • Bohatá na železo a vlákninu – Pomáha pri trávení a dodáva energiu.
    • Nízkokalorická a sýta – Výborná pre ľudí, ktorí si strážia líniu.
    • Priateľská k žalúdku – Lepšie stráviteľná ako iné druhy strukovín, nenafukuje.

    Zdroj: Unsplash

    Červenú šošovicu nie je potrebné pred varením namáčať, stačí ju prepláchnuť a je hotová za 10 – 15 minút.

    Čo môžete nahradiť červenou šošovicou?

    • Múku v zahusťovaní – Keďže po uvarení má jemne kašovitú konzistenciu, dá sa použiť na zahusťovanie polievok a omáčok namiesto múky či smotany.
    • Ryžu alebo cestoviny – Ak chcete do jedál pridať viac vlákniny a rastlinných bielkovín, môžete namiesto bežnej prílohy použiť uvarenú červenú šošovicu, ktorá skvelo doplní šaláty či zeleninové jedlá.
    • Strúhanku vo fašírkach a plackách – Ak chcete znížiť množstvo sacharidov, namiesto strúhanky do fašírok môžete pridať rozvarenú červenú šošovicu, ktorá ich spojí a dodá im vláčnosť.
    • Zemiaky v pyré – Zmiešaním rozvarenej červenej šošovice s klasickými alebo batátovými zemiakmi získate výživnejšiu verziu pyré.

    Autor článku

    Nina Smiešna

    redaktorka magazínu Dobré jedlo
    Dobré jedlo miluje odmalička a prácu v Dobrom jedle si vysnívala už dávno. Lásku k jedlu a písaniu spojila do jedného a teší sa na všetky chuťovky, ktoré si vďaka nej prečítate. Rada skúša nové recepty, nebojí sa netradičných kombinácií a nikdy nepohrdne šálkou kvalitnej kávy. Gastronómia ju vždy priťahovala, niekoľko rokov sa venovala pečeniu v pekárni a v kuchyni trávi i dnes najviac času.