Reklama

Miriam Kalisová má božský recept na jablkový koláč z jednej misky: Ľahší a chutnejší, než pité

Miriam Kalisová je majsterkou rýchlych receptov.

Zdroj: https://www.instagram.com/p/C8cPmdaszRB/

Reklama

Rýchly a jednoduchý recept na výborný koláč s jablkami, pri ktorom zašpiníte iba jednu misku! Je oveľa ľahší a chutnejší, než jablkové pité.

Moderátorka Miriam Kalisová rada skúša v kuchyni nové recepty. Výsledok jej posledného experimentálneho pečenia vyšiel nad očakávania: "Chuť tohto koláča ma extrémne prekvapila. Chutí ako niečo medzi palacinkou a jablkovým pité...a je tak rýchlo urobený, že nestihnete mrknúť..." priznala Miriam.

Zdroj: https://www.instagram.com/p/DAS4jcfszSg/

Miriam Kalisová má výborný recept na rýchly jablkový koláč.

"Koláč nemá mať konzistenciu piškótového cesta..je podobný ako bretónsky slivkový koláč, ak poznáte.. Ja ho milujem a toto je jeho taká na prípravu jednoduchšia verzia..." rozplývala sa moderátorka v príspevku na Instagrame, keď sa so svojimi fanúšikmi podelila o recept. Poďte ho vyskúšať aj vy!

Rýchly jablkový koláč

Potrebujete:

  • 3 vajcia
  • 100 g trstinového cukru
  • 1 vanilkový cukor
  • 125 g polohrubej múky
  • 60 g roztopeného masla
  • 300 ml mlieka
  • 500 - 800 g jabĺk
  • 1/2 čl sódy bikarbóny

POSTUP:

  1. Celé vajcia vyšľaháme s cukrami do peny. Prilejeme roztopené maslo, prešľaháme...pridáme múku so sódou, prešľaháme a pridáme mlieko a prešľaháme.
  2. Do cesta dáme ošúpané a na plátky nastrúhané jablká, vylejeme na plech (30×30) vystlaný s pečiacim papierom a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180°C teplovzduch na cca 25 minút...kým nie sú jabĺčka zlatavé.