objednať časopis
všetky kategórie

Stačí, aby ste svoj deň odštartovali správne a so správnym jedlom. Ani sa nenazdáte, kilá pôjdu DOLE!

Čo ste dnes raňajkovali? Ak nič, mali by ste to napraviť.Portál Zdravie upozornil na nemecký web freundin.de, ktorý priniesol RAŇAJKOVÚ DIÉTU - s úplne opačným prístupom, ako by ste očakávali. Nenájdete v nej žiadne kalorické obmedzovanie či dokonca hladovanie. Raňajky sa pri nej považujú za najdôležitejšiu stravu dňa.

Kedy jete?

Citrónový dutch baby na raňajky? Prečo nie!
Citrónový dutch baby na raňajky? Prečo nie!
Zdroj: shutterstock

Ideálne je, ak väčšinu denných kalórií prijmete ráno, ich odporúčaná hodnota je 700 kalórií, čo je približne 2900 kJ. Obed by mal byť už menej výdatný, príjem treba znížiť o 200 kalórií a energeticky najnižšiu hodnotu bude mať večera. Pohybovať by sa mala medzi 300 a 400 kalóriami, v priemere môže ísť o 1500 kJ.

Slovenská biochemička Zuzana Plevová, autorka špeciálnej diéty, z ktorej svet padá na zadok.
Čítajte viac
Z DIÉTY SLOVENSKEJ biochemičky, ktorá jej otca zbavila inzulínu, svet padá na zadok!

Príjem väčšiny sacharidov a bielkovín by ste mali presunúť na dopoludňajšie a poludňajšie hodiny. Najmä sacharidy určite k večeru uberajte. „Časť dňa, kedy jete, je často dôležitejšia ako to, čo jete a koľko má dané jedlo kalórií, pretože hladiny hormónov, ktoré sú zodpovedné za ukladanie a spaľovanie tukov sa počas dňa menia,“ vysvetľuje autorka štúdie o raňajkovaní profesorka medicína Daniela Jakubowiczová z univerzity v Tel Avive.

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>

Kategórie