objednať časopis
všetky kategórie
Na raňajky v Cafe Imperial - Benediktínske vajcia od šéfkuchára Zdeňka Pohlreicha .

https://www.instagram.com/p/CYnxh6YMkwI/

Býva vám po raňajkách ťažko od žalúdka? Tieto potraviny by ste jesť nalačno určite nemali!

Stalo sa vám niekedy, že vám ostalo po raňajkách ťažko? Je to možno tým, že ste si dali na lačno jednu z týchto potravín.

Na raňajky si môžeme dať aj niečo sladké, pretože počas dňa to spoľahlivo spálime, píše portál Eva. Existujú však potraviny, ktoré nie je dobré jesť na prázdny žalúdok? Poďme sa spolu pozrieť, ktoré to sú.

Citrusy

Pomaranče
Pomaranče
Zdroj: Shutterstock

Na rozdiel od citrónovej šťavy, ktorá sa odporúča ráno nalačno na upokojenie žalúdka a vyrovnanie pH, robia pomaranče a grapefruity pravý opak. Môžu zvýšiť hladinu kyseliny. Hoci sú skvelým zdrojom vitamínu C, raňajky v podobe polovice grepu radšej vymeňte za pohár vlažnej vody s trochou citrónovej šťavy.

Káva

Káva
Káva
Zdroj: Shutterstock

Káva už od polovice 17.storočia patrí do našich jedálničkov – dokáže naštartovať náš deň, úžasne vonia a lahodne chutí. Po prebudení navodzuje bdelosť tým, že blokuje receptory adenozínu a tak vytvára pomyslenú bariéru, ktorá zabraňuje únave a ospalosti. Avšak účinok kofeínu časom vyprchá a potom sme zase unavenejší a menej bdelí. Preto sa odporúča konzumovať kávu až po hodine a pol po prebudení. Únava tak opadne a citlivosť na vedľajšie účinky sa výrazne zredukuje.

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>