Reklama

Tipy na ľahkú večeru: Svieže ŠALÁTY a rozmarínové kura pripravíte bleskovo rýchlo!

Rozmarínové kura so zeleným šalátom.

Zdroj: LAURA WITTEKOVA

Reklama
Tatiana Kubicová

Tatiana Kubicová

redaktorka magazínu Dobré jedlo

Veronika Kollárová

redaktorka magazínu Dobré jedlo

Rýchle recepty na chutnú a ľahkú večeru? Práve ste ich našli! Večeru s nami uvaríte raz-dva.

Zdroj: LAURA WITTEKOVA

Broskyňová panzanella šalát s burratou.

BROSKYŇOVÁ PANZANELLA, ŠALÁT S BURRATOU

4 PORCIE, PRÍPRAVA 15 MINÚT, VARENIE 10 MINÚT

Potrebujete:

Na šalát:

  • 3 až 4 plátky slaniny
  • 3 šálky na kocky nakrájaného chleba
  • listový šalát llollo biondo
  • 2 až 3 broskyne alebo nektárinky
  • 2 mozzarelly burrata
  • čerstvá bazalka na ozdobenie

Na vinaigrette:

  • 50 ml olivového oleja
  • 10 ml balzamového octu
  • 1 lyžica medu
  • 1 lyžička hrubozrnnej horčice
  • 2 strúčiky cesnaku
  • vločky čili papričky
  • soľ, čierne korenie

POSTUP:

  1. Plátky slaniny opečte na panvici dochrumkava a preložte na tanier. Na tej istej panvici opečte na kocky nakrájaný chlieb, osoľte a nechajte vychladnúť.
  2. Na vinaigrette dajte do uzatvárateľnej nádoby všetky suroviny a dobre pretrepte, tak aby sa zmes zmenila na emulziu.
  3. Na tanier rozložte listy šalátu, posypte opečeným chlebíkom, pridajte na plátky nakrájané broskyne, uložte mozzarellu, nakrájanú slaninu, ozdobte bazalkovými lístkami a pokvapkajte vinaigrettom. Osoľte, okoreňte a posypte vločkami čili.
Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Čo s nazbieraným hráškom? Takto si jeho sviežosť uchováte!
    Zdroj: Canva

    Zdroj: LAURA WITTEKOVA

    Rozmarínové kura so zeleným šalátom.

    ROZMARÍNOVÉ KURA SO ZELENÝM ŠALÁTOM

    4 PORCIE, PRÍPRAVA 20 MINÚT, VARENIE 15 MINÚT

    Potrebujete:

    Na kura:

    • 2 kuracie prsia s kožou
    • 2 lyžice olivového oleja
    • 1 lyžica čerstvého rozmarínu
    • soľ, čierne korenie

    Na šalát:

    • polovica šalátu frisée
    • 1 šálka bylinkových výhonkov
    • 1 kaleráb
    • 1 červená cibuľa
    • 1 šálka cherry paradajok
    • 1 avokádo

    Na vinaigrette:

    • 3 lyžice olivového oleja
    • 2 lyžičky dijonskej horčice
    • 2 lyžice červeného vínneho octu
    • soľ, čierne korenie

    POSTUP:

    1. Kuracie prsia osušte a potrite olivovým olejom. V miske zmiešajte nasekaný rozmarín, soľ, korenie a touto zmesou posypte prsia z každej strany.
    2. Na zohriatu panvicu dajte lyžicu olivového oleja a uložte kuracie prsia. Opekajte z každej strany približne 5 až 7 minút. Prsia vyberte a nechajte 5 minút postáť.
    3. Do misy vsypte nakrájaný šalát, bylinkové výhonky, na tenké plátky nakrájaný kaleráb a červenú cibuľu a polovičky paradajok. V pohári zmiešajte všetky suroviny na vinaigrette a dvoma lyžicami polejte zeleninu v mise.
    4. Premiešajte a šalát uložte na servírovací tanier. Pridajte na plátky nakrájané avokádo a kuracie mäso. Pokvapkajte zvyšným vinaigretom, osoľte a okoreňte podľa chuti.

    Autori článku

    Tatiana Kubicová

    redaktorka magazínu Dobré jedlo
    Vo vydavateľstve News and Media Holding začínala pred viac ako desaťročím v spravodajskej redakcii, pracovala aj v lifestylových magazínoch, až jej najviac zachutil časopis Dobré jedlo. Stará sa o to, aby ste na webe Dobrého jedla vždy našli aktuálne recepty zo sezónnych surovín, prináša vám horúce gastro trendy i praktické rady do kuchyne. Popri práci neodolá maškrteniu a na každom fotení so šéfkuchárom zodpovedne ochutnáva všetky recepty, vďaka čomu si obľúbila aj jedlá, na ktoré pred tým ani nepomyslela.

    Veronika Kollárová

    redaktorka magazínu Dobré jedlo
    Je redaktorka časopisu o jedle, kde sa každý deň venuje svojej veľkej vášni - jedlu. Snaží sa prinášať inšpiratívne a chutné nápady, ktoré obohatia každú kuchyňu a spríjemnia nám aj vám chvíle pri stole. Každý recept píše s láskou a nadšením, pretože verí, že dobré jedlo dokáže zjednotiť ľudí a vytvára nezabudnuteľné zážitky.