Polievka podľa makrobiotického stravovania.

MATEJ KALINA

Zázračná polievka PROTI BACILOM: Uvarte si ju podľa odborníčky zo Zdravíčka

„Verím tomu, že čím viac o jedle vieme, tým sme zdravší. A keď na jeseň využijeme bohatstvo zo záhrad a z polí, chrípkové bacily nedostanú šancu,“ hovorí Gabika Žlebeková, ktorá vie o jedle viac ako dosť.

Gabika Žlebeková nedá dopustiť na makrobiotickú stravu.
Gabika Žlebeková nedá dopustiť na makrobiotickú stravu.
Zdroj: MATEJ KALINA

Liečite sa jedlom? Pýtali sme sa vás na našom webe. Ak patríte k väčšine, ktorá súhlasila, možno poznáte bratislavskú kantínu Zdravíčko. Takých ako vy do nej chodieva obedovať čoraz viac. „Po troch mesiacoch mám upravený cholesterol, nižšie hodnoty triglyceridov a mínus desať kíl,“ napísal na Facebook jedálne stravník Ernest.

Jej majiteľka, potravinová inžinierka Gabika, sa jedlom začala vážne zaoberať pred dvadsiatimi rokmi, keď im ochorela dcéra. Tá je dnes už veľká, lekárka a mama dvoch synov. Gabika s manželom sa však zdravým stravovaním, najmä makrobiotickým, zaoberajú naďalej. O tom, že chutí rozprávkovo, sa presvedčte na vlastné jazyky.

Zeleninová polievka s pohánkou.
Zeleninová polievka s pohánkou.
Zdroj: MATEJ KALINA

Pripomína vám gulášovú? Máte pravdu! „Táto polievka je naozaj veľmi výdatná, dokonca aj bez mäsa. Bielkovinu v nej nahradzuje pohánka. Na záver do nej ešte primiešajte lyžicu miso pasty. Príjemne vás zahreje a telu dodá veľa energie,“ radí Gabika. Jej zeleninovú polievku s pohánkou si uvarte podľa nášho videa. Na zdravie!

Kategórie