objednať časopis
všetky kategórie

Dvojnásobná mamina, speváčka a herečka Nela Pocisková sa v kuchyni naozaj činí! Neuveríte, čo všetko dokáže navariť či napiecť!

Zručná kuchárka

"Keď sa narodil synček, učila som sa variť za pochodu. Mala som na telefóne najmä mamu, alebo kamarátku Sandru, ktorá fantasticky varí. Veľa receptov mám aj od svokry, susedky, kamarátok. Moje deti ma naučili veľa, varím rada, aj keď radšej pečiem a kváskujem. Veľmi dbám najmä na domácu stravu.

Nela miluje jedlo, ale aj Dobré jedlo, kde nachádza veľa inšpirácií!
Nela miluje jedlo, ale aj Dobré jedlo, kde nachádza veľa inšpirácií!
Zdroj: Dobré jedlo

Kváskovanie

"Počas kovidového obdobia som robila z ražného kvásku makové šišky, lievance, koláče, moravské koláčiky, chlieb... Pomohli mi aj knihy od kváskovej princeznej Naty Žúrekovej. Naozaj by mi pred tým nenapadlo, že raz budem vaľkať cesto a vyrábať kvások, ktorému som síce nedala meno, ale žije s nami, a mala som pocit, že Filip naň aj mierne žiarlil… (smiech). Lebo sa treba oň starať, venovať sa mu, inak vám jednoducho zdochne. Už dlhšie mám kvások lievito madre od super kamarátky a kuchárky Sandry. Ak raz niekto vyskúša kváskový chlieb, už nebude chcieť iný!" Pochvaľuje si Nela, ktorá pečie aj výbornú focacciu so slaninkou a bylinkami navrchu.

Na ďalšej strane nájdete recept na avokádovú nátierku >>>