objednať časopis
všetky kategórie

Byt známeho Slováka je rozhodne pastvou pre oči. Jeho srdcom je ale rozhodne nádherná kuchyňa!

Módny návrhár a fotograf Lukáš Kimlička sa pustil do kompletnej prerábky staršieho bytu v pôvodnom stave. "Keď som začal byt prerábať, pôvodne som chcel iba vymaľovať steny. Chcel som odstrániť vstavanú skriňu z kuchyne, ktorá slúžila ako špajza a umiestniť tam chladničku, no keď som špajzu začal zo steny vysekávať, stena sa začala rozpadať, tak som sa rozhodol že stenu dáme preč a spravím si obývačku spojenú s kuchyňou," napísal módny návrhár a fotograf na svoj instagramový profil pôvodný plán, ktorý sa ale zmenil z minúty na minútu.

"Pôvodne bola izba vedľa kuchyne mojou študentskou izbou. Keďže v jednej miestnosti boli parkety a v druhej plávajúca podlaha, musel som vymeniť aj tú, aby sa to zjednotilo. Plán od architekta som nemal žiadny, všetko som menil v procese a zo dňa na deň. Kuchyňa mala byť biela, je čierna. Sedačka mala byť béžová, je tmavo sivá. Svietidlá mali byť stropné, sú visiace," prezradil Kimlička.

Pri pohľade na zábery z jeho bytu je vidieť, že Lukáš má vkus nielen na módu, ale aj bytový dizajn. Srdcom jeho hniezdočka je jednoznačne kuchyňa, kde Lukáš trávi veľa času. Je v klasickej bielo - čiernej kombinácii, jednoduchá, no zároveň dychberúca. Kuchynský ostrovček zdobí naboku imitácia kameňa a dominantnými sú aj svietlidlá, keďže Lukáš zvolil do kuchyne výrazný visiaci luster.

Jesenné menu podľa Ivany Gáborík.
Čítajte viac
Jesenné menu u Gáboríkovcov: Pozrite, akú dobrotu Ivanka navarila

Podlaha je rovnako ako v celom byte drevená a Kimlička sa do detailov vyhral aj s doplnkami, ktoré sú v ladené do zlata. Kuchyňa je spojená s obývacou izbou, v ktorej zaujme aj zrkadlový stolík a komoda. Byt Lukáša Kimličku je jednoducho dokonalý, veď uznajte sami v galérii.

Viac foto z luxusnej kuchyne Lukáša Kimličku nájdete v galérii TU!

Čítajte viac z Dobrého jedla:

Na deň vďakyvzdania pripravuje Parišková pravidelne moriaka.
Čítajte viac
Aneta Parišková žije na dvoch kontinentoch: Pozrite na jej tradičnú americkú kuchyňu!
Barbora Krajčírová
Čítajte viac
Exkluzívna KUCHYŇA Barbory Krajčírovej: Pozrite tie vychytávky!
Dominika má naozaj krásnu nadčasovú kuchyňu.
Čítajte viac
Kuchyňa hodná pravej Superstar! V tejto kráse varí speváčka Dominika Stará
Naučte sa rozoznávať huby, aby sa nestala tragédia.
Čítajte viac
BEDLIČKA nie je malá BEDĽA, TOTO by ste mali vedieť, aby hubačka nebola rizikom