d

Shutterstock

Prečo by ste mali v obchode hľadať NESOLENÉ kešu?

Oriešky sú súčasťou zdravej životosprávy. Surové kešu orechy ponúkajú rad zdravotných výhod. Na druhej strane však vedia naše zdravie aj potrápiť.

Dobrý zdroj železa
Železo je základným minerálom, ktorý pomáha dopravovať kyslík po tele. Ženy sú vystavené väčšiemu riziku vzniku anémie z nedostatku železa, pretože majú naň vyššie potreby vyplývajúce z menštruácie a celkového nedostatočného príjmu v jedle. Jedna porcia surových kešu orechov obsahuje 1,9 mg železa a spĺňa 10 percent z jeho odporúčanej dennej dávky.

Čítajte viac
Plnené orechy: Skvelé jednohubky na silvestrovskú noc

Vysoký obsah horčíka
Surové kešu oriešky majú tiež vysoký obsah horčíka. Porcia obsahuje 83 mg horčíka, čo je asi 20 percent dennej potreby. Horčík je štvrtý najhodnotnejší minerál v tele. Ženy potrebujú okolo 320 mg horčíka denne. Horčík v strave môže znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení a zlepšuje imunitné zdravie.

d
Zdroj: Shutterstock

Rastlinné bielkoviny
Kešu oriešky sú tiež dobrým zdrojom bielkovín. Porcia obsahuje 5 g bielkovín, čiže 10 percent potreby za deň. Dospelé ženy potrebujú asi 46 gramov bielkovín denne. Poďme sa však zamerať aj na tie neželané, vedľajšie účinky pre tých, ktorí trpia napríklad alergiou.