objednať časopis
všetky kategórie

Patria medzi superpotraviny. Bodaj by nie, keď znižujú cholesterol aj cukor v krvi a majú skvelé protizápalové a skrášlujúce účinky...

Schudnete, lebo

1... ovsené vločky obsahujú veľké množstvo rozpustnej aj nerozpustnej vlákniny. Ako upozornili naši kolegovia z magazínu Zdravie, práve to z nich robí jedlo, ktoré dokáže zasýtiť na dlhú dobu. Pred obedom vás tak nebude trápiť vlčí hlad, ktorý mnohí zaháňajú najrôznejšími nezdravými maškrtami a potom priberajú nechcené kilá. Vláknina funguje aj ako stabilizátor glukózy, prospieva tráviacemu traktu, bojuje proti zápche a podieľa sa na vyživovaní organizmu.

Ovsená kaša
Čítajte viac
Testujeme: Ovsené kaše z vrecúška aj téglika

2... denná konzumácia ovsených vločiek pomáhazlepšiť metabolizmus, urýchľuje úbytok hmotnosti. Raňajky, ktoré obsahujú ovsené vločky vám pomôžu vyhnúť sa nadmernému príjmu kalórií.

3... pomalé sacharidy obsiahnuté v ovsených vločiek umožňujú regulovať chuť do jedla a úzkosť a udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi. Živiny v nich nielen urýchľujú metabolizmus, ale taktiež zabraňujú hromadeniu tukov a toxínov v tele aj prejedaniu.

Článok pokračuje na ďalšej strane

Kategórie