Možno ste neraz zabudli na dostatočný pitný režim, menej sa hýbali na čerstvom vzduchu a jedli energeticky výdatnejšie pokrmy. Napravte to a budete opäť fit. Pozrite sa, čo radí portál Žena proti jarnej únave.

Vitamín D

Nedostatkom tohto vitamínu trpí každý druhý človek na svete. Dlhodobý deficit môže viesť k vážnym zdravotným problémom, ako je chronická únava, diabetes, artritída, osteoporóza, zápaly čriev i rakovina. Z vedeckých výskumov vyplynulo, že vitamín D funguje ako aktivátor imunitného systému. Navyše podporuje vstrebávanie vápnika a chráni pred osteoporózou.

Top zdroje: rybí olej, morské ryby, vajcia, hovädzia pečeň; mlieko a mliečne výrobky, ovocné šťavy a cereálie obohatené o vitamín D

Pečené vajcia s mätovým pestom.
Čítajte viac
ŠPECIALITY Z VAJÍČOK: Takto ich povýšite na luxusné raňajky!

Vitamín C

Tento vitamín predstavuje až 80 percent dennej spotreby všetkých vitamínov. Ľudské telo si ho nedokáže vyrobiť, preto ho musíte denne dopĺňať. Posilňuje imunitný systém a zlepšuje odolnosť proti rôznym ochoreniam. Nedostatok céčka sa prejavuje únavou, slabosťou, krvácaním ďasien, zlým hojením rán a náchylnosťou na prechladnutie.

Top zdroje: paprika, kapusta, kel, brokolica, karfiol, rajčiny, špenát, zemiaky, citrusy, kivi, papája, ananás, bobuľové ovocie

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>