objednať časopis
všetky kategórie

Z istého dôvodu nepijete kávu, ale nejaký povzbudzovák by sa vám hodil. Čierny čaj je ten pravý a navyše je bohatý na antioxidanty, znižuje zlý cholesterol, krvný tlak i cukor v krvi...

Čierny čaj má silnejšiu chuť a obsahuje viac kofeínu ako iné čaje, ale menej ako káva.  Ako uvádza portál Zdravie.sk, okrem občerstvenia a zahnania smädu ponúka aj rôzne zdravotné benefity. Pozrime sa bližšie na prednosti čierneho čaju.

1. Znižuje hladinu cukru v krvi

Vysoká hladina cukru v krvi môže zvýšiť riziko vzniku zdravotných komplikácií, ako je cukrovka 2. typu, obezita, kardiovaskulárne ochorenia, zlyhanie obličiek a depresia. Štúdia, ktorá skúmala vplyv čierneho čaju na hladinu cukru v krvi po konzumácii nápoja s vysokým obsahom cukru zistila, že po vypití dávky čierneho čaju bola výrazne nižšia hladina glukózy v krvi ako po vypití placeba.

2. Zlepšuje zdravie srdca

Čierny čaj obsahuje skupinu antioxidantov nazývaných flavonoidy, ktoré sú nesmierne prospešné pre zdravie srdca. Ich pravidelná konzumácia môže pomôcť znížiť mnohé rizikové faktory srdcových ochorení. Patrí medzi ne vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol, vysoké hladiny triglyceridov a obezita.

3. Skvelý pre zdravie čriev

Istý typ baktérií umiestnených v črevách hrá podľa výskumov dôležitú úlohu pri znižovaní rizika takých zdravotných problémov, ako sú zápalové ochorenia čriev , cukrovka 2. typu, kardiovaskulárne ochorenia, obezita a dokonca rakovina. Polyfenoly nachádzajúce sa v čiernom čaji môžu pomôcť udržať zdravé črevá tým, že podporujú rast dobrých baktérií a bránia rastu zlých baktérií!

Viete, že s čajom môžete aj piecť? Urobte si chutné SUŠIENKY >>>