Najobľúbenejší maďarský dezert predstavil v roku 1958 na svetovej výstave v Bruseli József Béla Szőcs. Halušky údajne pomenoval podľa vrchu Somlyó pri obci Fót neďaleko Budapešti.

Metrový koláč je klasika, ktorú milujeme.
Čítajte viac
Najlepší METROVÝ KOLÁČ: Mňam, je presne ako od maminy! (FOTOPOSTUP)

Na jedálnom lístku maďarských reštaurácií ich nájdete ako Somlói galuska. Teraz ale nikam necestujeme, takže je možno pravý čas pustiť sa do slávneho dezertu u vás doma. Veríme, že s videopostupom šikovného kuchára Dobrého jedla Ľuboša Mega ho zvládnete bez problémov. Želáme dobrú chuť!

A ešte dobrý tip kuchára Ľuboša Mega

Ľuboš Mego
vyštudoval prestížnu gastronomickú akadémiu Le Cordon Bleu v Londýne, neskôr pôsobil v špičkových reštauráciách vo Veľkej Británii, v USA, Nemecku a Rakúsku.
Ľuboš Mego vyštudoval prestížnu gastronomickú akadémiu Le Cordon Bleu v Londýne, neskôr pôsobil v špičkových reštauráciách vo Veľkej Británii, v USA, Nemecku a Rakúsku.
Zdroj: Robo Hubač

"Ak chcete ušetriť čas, pripravte jedno cesto na piškóty z 9 vajec a 9 lyžíc múky. Rozdeľte ho na 3 časti – do jedného vmiešajte veľkú lyžicu orechov, do ďalšieho kakao. Piškóty pečte zvlášť, pokojne dve na jednom plechu oddelené krajmi papiera na pečenie."

Kategórie