Čas pri sporáku v nej síce netrávi často, ale keď sa do toho pustí, aj vrabce si čvirikajú... A viete, kto mu najviac pomáha?

Známy  šéfkuchár už niekoľko rokov šéfuje reštaurácii bratislavského hotela Grand Hotel River Park. Rodený  Pražan sa oženil na Slovensko a zvykol si na dedinský život v Rajke. Aj kvôli rybačke, na ktorú tam má super podmienky.  V lete Jarda varí najradšej jedlá, ktoré sa dajú jesť aj studené. Najlepšie také, ktoré pripraví na obed, šupne ich do chladničky a bez zohrievania chutia tiež na večeru. Pretože variť v lete ešte aj večer považuje za mrhanie časom. A najradšej varí v záhrade!

Šéfkuchár Jarda Žídek so svojou malou pomocníčkou.
Šéfkuchár Jarda Žídek so svojou malou pomocníčkou.
Zdroj: Robo Hubač
  • Najlepší obed je taký, ktorý má raz-dva hotový, prípadne mu pomôže kuchta alebo dcérka Karolínka, ktorá sa pri varení i ochutnávaní vyžíva!  Čas pri sporáku radi trávia spolu. 
  • Doma v kuchyni to majú pekne podelené: Manželka Katka bežne pečie a varí. No keď má Jarda čas alebo k nim príde viac ľudí, v kuchyni čaruje on. A samozrejme Karolínka!
  •  Žídekovci doma neholdujú sofistikovaným jedlám ani food stylingu. „Rôzne techniky varenia na jednom tanieri patria do reštaurácie, za tú prácnosť si hosť platí. Ale doma potrebujeme najmä dobre sa najesť,“ vraví šéfkuchár. Ani pri letnom menu, z ktorého sme ochutnali,  nič nearanžoval, konečnú úpravu nechal na dcérku.
  •  Žiadny špeciálny riad u Žídekovcov nenájdete. No na medené „nádobíčko“, ktoré si dokupovali postupne, je Jarda hrdý!
Okroška podľa Jardu Žídeka
Okroška podľa Jardu Žídeka
Zdroj: Robo HUBAC

RECEPT NA POLIEVKU NÁJDETE VO VIDEU alebo na ďalšej strane>>