objednať časopis
všetky kategórie

Buckinghamský palác pred pár dňami predstavil jedlo, ktoré sa bude podávať na oslavu nadchádzajúceho veľkého korunovačného obeda a na korunovačnej hostine. Ak čakáte niečo veľkolepé, asi budete sklamaní... No určite vás poteší, že si túto pochúťku môžete pripraviť aj vy podľa originál receptu.

Prípravy na korunováciu Karola III., ktorá sa uskutoční 6. mája, sú vo Veľkej Británii v plnom prúde. Okrem pozývania hostí, chystania korunovačných predmetov, zlatého koča, či korunovačného porcelánu, sa vo veľkom chystá aj veľká hostina!

Prezradil royalista

Royalista (a trocha aj recesista) Jakub Abrahám.
Royalista (a trocha aj recesista) Jakub Abrahám.
Zdroj: Adam Šimončič

Ako nám vysvetlil komentátor britskej kráľovskej rodiny Jakub Abrahám, ktorý dianie predchádzajúce tejto veľkolepej udalosti podrobne sleduje, na počesť korunovácie sa v celej krajine už usporadúvajú charitatívne hostiny, na ktorých sa podáva jednoduchý okrúhly slaný koláč.

"Ich Veličenstvá kráľ a kráľovná ho vybrali ako jedno z hlavných jedál podávaných aj v deň korunovácie. Recept korunovačného quicha sa prispôsobuje rôznym chutiam, pripravuje sa so špenátom, fazuľou, sójou, syrom a pridáva sa doň aj estragón. Podáva sa teplý alebo studený so zeleným šalátom a novými varenými zemiakmi," dozvedeli sme sa od známeho slovenského royalistu.

Čokoládová busta.
Čítajte viac
KRÁĽ KAROL III. Z VOSKU AJ ČOKOLÁDY: Tá podoba je úžasná!

Cieľom iniciatívy organizácií Eden Communities, The Coronation Big Lunch, je spojiť národy a komunity, aby oslávili korunováciu a podelili sa o priateľstvo, jedlo a zábavu. "Takýchto slávnostných obedov po celom Spojenom kráľovstve vrátane Commonwealthu,sa zúčastní aj patrónka - kráľovná Camilla", doplnil Abrahám.

Pozrite si video, ako sa korunovačný quiche pečie:

Na ďalšej strane nájdete popis originál receptu >>>