Huby

INSTAGRAM gribfood

Najjednoduchšie HUBOVÉ jedlá: Takéto kombinácie by ste asi nečakali!

Huby sú momentálne trendy. Netreba sa ich prejesť, ale nejakú super pochúťku z nich v tejto bohatej hubárskej sezóne určite pripravte. Máme pre vás vynikajúce nápady! Všetky zvládnete do pol hodiny.

1. HUBY S QUINOOU

Huby
Zdroj: INSTAGRAMcooking_romania_by_vivi

 

Dubáky, masliaky, suchohríby či kozáky nakrájajte na hrubšie plátky a opečte na cibuľkovom základe. namiesto cibule môžete dať pór alebo šalotku. Pridajte kolieska mrkvy, ochuťte soľou, korením, mletým muškátovým orieškom a bylinkami. Premiešajte s  uvarenou quinoou, prípadne kuskusom. 

2. HUBOVÁ POLIEVKA S  FAZUĽOU 

Hubová polievka
Zdroj: INSTAGRAM annasfamilykitchen

 

Opečený hubovo-cibuľový základ zalejte zeleninovým vývarom (ak chcete polievku hustú, nepridávajte ho veľa). Premiešajte a pridajte rozmixovanú bielu fazuľu z konzervy a uvarené pretlačené zemiaky. Dochuťte soľou a koreninami, podľa potreby dolejte vývar a pred koncom varenia prilejte smotanu. Posypte koriandrovou vňaťou. 

3. HUBOVÁ OMÁČKA

Hubová omáčka s mäsom
Zdroj: INSTAGRAM john_morethanmeatandpotatoes

 

Ak do predchádzajúceho receptu pridáte menej vývaru, môžete "polievku" použiť ako omáčku k mäsu. Namiesto smotany skúste do nej primiešať  sójové mlieko v práškovej forme. Omáčku namiesto so zemiakmi skúste zahustiť ryžovými vločkami.