objednať časopis
všetky kategórie

V pochmúrnom počasí, či v chladných dňoch, sa nám zväčša žiada zjesť niečo kalorické. Viete, prečo to tak je? Slnko nás nabíja energiou, a keď zájde, energiu a potešenie nám dodáva jedlo.

Slnko nás nabíja energiou, a keď zájde, energiu a potešenie nám dodáva jedlo. Menej už potom poteší ručička na váhe šplhajúca sa nahor. Poradíme vám jeden malý trik – príjímajte viac vitamínu C! Keď si ho doprajete viac, najmä ak vo vašej strave úplne chýba, zastavíte tým zbytočné prejedanie sa, ktoré podmieňuje počasie. Táto informácia nás zaujala na Novom čase pre ženy.

Toto je ten zázrak

Začnite deň pohárom vytlačenej pomarančovej šťavy. Naštartujete tak trávenie. Pomarančovú šťavu pite aj počas dňa, pretože telo si vitamín C neukladá do zásoby - dať si, samozrejme, môžete aj jeden čerstvý pomaranč.

Smoothie s pomarančom a banánom
Smoothie s pomarančom a banánom
Zdroj: Shutterstock

Toto hovoria odborníci. Aktívnemu tráveniu pomáha vitamín C. Zlepšuje príjem železa a tým aj transport kyslíka k bunkám. Okrem toho telo potrebuje túto výživnú látku na produkciu hormónu nordadrenalínu, ktorý zohráva významnú úlohu pri spaľovaní tukov. Z bielkovín sa pomocou vitamínu C tvorí rastový hormón HGC, ktorý taktiež prispieva k spaľovaniu tukových buniek. Štúdie ukázali nárast spaľovania tukov až o 33 percent pri vyššom príjme vitamínu C.

Ak chcete schudnúť, máte na výber z veľkého množstva diét.
Čítajte viac
Ide to aj bez hladovania! 9 trikov na chudnutie od ľudí, ktorým sa to podarilo

Práve pomaranče sú optimálnym dodávateľom vitamínu C. Ak vám môžeme poradiť, kupujte čerstvé plody, najlepšie v biokvalite. Doma si vytlačte čerstvú šťavu, ktorú vypite aj s dužinou. Tá obsahuje balastné látky, ktoré sa postarajú o dlhší pocit nasýtenia. Len čerstvá šťava totiž obsahuje najviac vitamínu C, keďže ten je citlivý na vzduch, teplo aj svetlo.

Na ďalšej strane nájdete recept na vitamínovú bombu >>>

Kategórie