objednať časopis
všetky kategórie

Pikniky sú zábavný spôsob, ako tráviť čas vonku s niečím dobrým "pod zub". Plánovanie jedla je súčasťou tejto trávnatej zábavy. Pozvite svojich priateľov a rodinu, navnaďte ich na skvelé jedlo, ktoré by malo byť na každom pikniku chutné a výživné.

Snažte sa vyhýbať párkom v rožku a iným tučným alebo vyprážaným jedlám. Toto je piknik, nie nedeľný obed s rezňami. Nezabúdajte však na to, že ste vonku, v teple a jedlo treba udržiavať v chlade, aby sa nepokazilo. A aké potraviny sú topka všetkých dobrých piknikov?

Šalát so strateným vajcom
Zdroj: Dobré jedlo

Šaláty
Môžete si urobiť šalát dopredu a vziať ho na piknik v chladiacom boxe. Urobte si šalát na paličke, zaviňte si do nej kúsky uhorky, cherry paradajky, papriky, brokolicu aj cuketu. Deti si to zamilujú. Aj klasická paradajka, mozzarella a bazalka chutia spolu úžasne s domácou zálievkou. Alebo si na paličku napichajte uvarené zemiaky s kôprom a namáčajte ich do gréckeho jogurtu.

Lupienky
Čipsy sú klasické piknik jedlo, tak si ich určite prineste. Ale svoje vlastné, nie kúpené v obchode. Vyrobte si vlastné čipsy a nezabudnite na olivový olej, soľ a cesnak, môžete ich podávať s humusom.