Ilustračné foto

Mäspoma

Veľký DUEL – pozrite sa, čo vymysleli! Zmerajú si sily v kuchyni

Obľúbené slovenské influencerky Zuzka Vačková a Miška Smolová - @SistersBakery.sk sa pustili do duelu. Bude u divákov úspešnejší moderný recept alebo upgradnutá klasika?

Experimenty v kuchyni nemajú hraníc a aj recepty s rovnakým základom môžu mať desiatky rôznych prevedení. Napríklad také obaľovanie – všetci poznáme typické vyprážané rezne v trojobale, no aj táto klasika sa dá použitím netradičných ingrediencií či nových spôsobov prípravy ozvláštniť. Alebo posunúť na inú úroveň – a urobiť z nich zdravší, modernejší recept alebo príjemne šokovať netradičnou kombináciou chutí.

Najdôležitejší je pritom finálny výsledok – a to, či chutí. Svoje o tom vedia aj herečka Zuzka Vačková a foodblogerka Miška Smolová, ktoré na sociálnych sieťach svojimi receptmi pravidelne inšpirujú tisícky divákov.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Mäspoma

Práve tieto dve sympatické dámy sa rozhodli prijať výzvu slovenského výrobcu korenín Mäspoma, ktorý prináša na trh štvoricu obaľovacích zmesí so širokými možnosťami využitia – od náhrady strúhanky v klasickom trojobale až po zdravšie fitness recepty so zeleninou či iné netradičné kombinácie. Každá z nich má za úlohu pripraviť si jedinečný recept s využitím obaľovacích zmesí, ktorý bude inšpirovať ľudí vyskúšať v kuchyni niečo nové. O tom, ktorej sa to podarilo lepšie rozhodnú diváci na sociálnych sieťach.

V dueli využijú svoje osvedčené ťahy

Obľúbenú herečku Zuzku Vačkovú poznajú slovenskí diváci z hereckých úloh vo filmoch a seriáloch, divadelných inscenácií aj dabingu. Aktívna je však aj na sociálnych sieťach, predovšetkým na Instagrame (@zuzanavackova) a TikToku (@susan.pocket), kde môžu jej fanúšikovia sledovať milé momenty z jej života, ale tiež inšpirácie z oblasti zdravého životného štýlu, recepty či lekcie etikety... všetko podané s humorom jej vlastným.

Zuzka je skrátka aktívna žena, ktorá však aj napriek pracovnému vyťaženiu stále myslí aj na svoje zdravie a snaží sa ho podporovať pestrou stravou. V jej kulinárskych inšpiráciách prináša predovšetkým recepty, ktoré korešpondujú so zdravým životným štýlom: nešetrí zeleninou, snaží sa hľadať zdravšie alternatívy a najradšej má jedlá, ktoré sú nielen zdravé a chutné, ale aj rýchle. V takomto duchu sa bude niesť aj jej originálny recept s využitím obaľovacích zmesí od Mäspoma, ktorý predstaví vo veľkom obaľovacom dueli.

Zuzka Vačková
Zuzka Vačková
Zdroj: Mäspoma

Mišku Smolovú väčšina ľudí pozná najmä z jej Instagramu @SistersBakery.sk, ale aj ako autorku dvoch kuchárok: Takmer zabudnuté recepty a najnovšie Takmer zabudnuté recepty 2 (Klenoty rakúsko-uhorskej kuchyne). Svoj voľný čas zasvätila cestovaniu za účelom zbieranie a uchovávania starých receptov. Tie dnes vďaka jej originálnemu spracovaniu prinášajú príjemne nostalgický nádych do mnohých domácností – a predovšetkým kuchýň – rodín z celého Slovenska.

Miška je predovšetkým nadšená pekárka, aj preto sa v jej receptoch objavujú najmä sladké inšpirácie na dezerty či múčniky, pri ktorých zachováva ich tradičnú prípravu a nebojí sa ani ich prácnejšieho dômyselného spracovania. Takýmto smerom sa bude uberať aj jej recept v obaľovacom dueli, ktorý zaručene poteší všetkých s mlsnými jazýčkami, ktoré milujú sladké!

Miška Smolová
Miška Smolová
Zdroj: Mäspoma

Ktorá zvládne obaľovanie lepšie?

Dve kuchárky, dva rôzne recepty, štyri obaľovacie zmesi a len jedna víťazka. Takto bude vyzerať duel, ktorý si už od stredy 24. novembra bude môcť celé Slovensko pozrieť na sociálnych sieťach Mäspoma. Zuzka Vačková a Miška Smolová s v dueli predstavia svoje originálne recepty s využitím obaľovacích zmesí od Mäspoma a diváci hlasovaním rozhodnú, ktorý z nich sa im páčil viac. Uspeje v obaľovaní rýchly a zdravý recept alebo moderne poňatá klasika? Sledujte sociálne siete Mäspoma aj oboch súťažiacich a nechajte sa inšpirovať pri vašich kulinárskych experimentoch!

https://www.facebook.com/maspoma

https://www.instagram.com/maspoma.slovensko/

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Mäspoma