s

Shutterstock

ŠTRAJKUJE vám žalúdok? Vieme, aký ČAJ mu pomôže

Pohlaďte žalúdok dobrým čajom a hneď sa vám uľaví. Keď potrebujete rýchlo a šetrne upraviť trávenie, popíjanie bylinkového času je tým najdostupnejším prírodným liekom. Stačí vedieť, po akých bylinkách siahnuť.

Trávenie je nesmierne komplikovaný proces, lenže to zisťujeme až vtedy, keď nefunguje tak hladko, ako má. Namiesto bezproblémového spracovávania potravy sa v tele hromadia toxíny a nestačia sa dostatočne rýchlo vylučovať von. Výsledkom je nafúknuté brucho, nepríjemný pocit plnosti, prekysľovanie či plynatosť.

Čítajte viac
FAZUĽOVÁ polievka s klobásou a cestovinou: Preberie vaše trávenie

Akútne žalúdočné ťažkosti môžu časom prejsť do chronických problémov a tie už sa liečia oveľa horšie. Trávenie je len jedno, tak si ho šetrite. Popri vyváženej strave napríklad aj pravidelným popíjaním čajov.

e
Zdroj: Shutterstock

Mätový čaj chráni žalúdok
Klasikou je mätový čaj. Pre jeho osviežujúcu chuť patrí vôbec k najobľúbenejším. Netreba ho ani prisládzať medom. Mäta obsahuje triesloviny, ktoré chránia žalúdok, črevá, aj žlčník. Pôsobí protizápalovo a zrýchľuje látkovú výmenu, pretože podporuje tvorbu žalúdočných kyselín. Najlepšie je dopriať si šálku mätového čaju po sýtejšom obede.

Pŕhľavový čaj prečistí črevá
Pŕhľava je rastlinka, s ktorou sa často stretávame v súvislosti s očistnými kúrami. V čom je jej ozdravná sila? Blahodarne vplýva na hrubé črevo. Okrem toho zlepšuje peristaltiku čriev, takže pomôže, ak vás trápia problémy s vylučovaním. Pŕhľavový čaj môžete popíjať po malých dúškoch viackrát denne.