objednať časopis
všetky kategórie

Ani sa tomu nechce veriť, ale dá sa to. Jedným z nových trendov v zhadzovaní zbytočných kilečiek je pasívne chudnutie.

Princíp pasívneho chudnutia je založený na tom, aby ste prijímali jedlá, na ktorých trávenie musíte vynaložiť omnoho viac energie, informuje portál Čas pre ženy sk. Sú to také, ktoré obsahujú proteíny. Už len pri ich trávení sa spáli väčšina prijatých kalórií, a to bez toho, aby sa usádzali na brušku či bokoch.

Ak ich skombinujete s menej komplexnými sacharidmi, ktoré vás rýchlo zásobia energiou, spaľovanie bude prebiehať rýchlosťou blesku. Experti v tomto prípade hovoria o pasívnom chudnutí. Nemusíte robiť nič navyše a hlavne sa nemusíte ničoho vzdávať. Celkovo budete pociťovať menší hlad a budete aj menej jesť.

Jednoduché jedlo s tvarohom - šúľance.
Zdroj: Dobré jedlo/Laura Witteková

Jedálny lístok pri pasívnom chudnutí

Hlavná prísada sú proteíny

Rastlinné zdroje bielkovín ako tofu, šošovica, sójové vločky, tekvicové semiačka a mandle, ale aj tie živočíšne ako nízkotučný tvaroh, syr cottage, vajcia, chudé hovädzie a kuracie mäso sa postarajú o aktívnu látkovú premenu. Mali by byť súčasťou každého vášho jedla, ale na obed si ich doprajte vo väčšom množstve.

Šalát z sladkých zemiakov a z karfiolu.
Čítajte viac
DESIATKA top JESENNÝCH potravín, ktoré pomôžu s chudnutím a 3 je priam ZÁZRAK

S čím ich skombinujete?

  • s komplexnými sacharidmi: Ovsené vločky, quinoa, amarant na raňajky, celozrnné cestoviny, zemiaky, bataty, fazuľa a strukoviny na obed uspokoja bruško aj pocit hladu. Okrem toho dodajú rýchlu energiu na celý deň.
  • so zeleninou v každej forme: Či už surová, alebo šetrne dusená, naplní váš žalúdok rýchlo a nízkokaloricky. No okrem toho vás zásobí dôležitými balastnými látkami, vitamínmi aj minerálmi. Na obed a večeru by mala predstavovať najväčšiu časť vášho pokrmu.

Vyskúšajte recepty vhodné na pasívne chudnutie >>>

Kategórie