Hroznový šalát

INSTAGRAM sanazayed

HROZNOVÝ ŠALÁT: 5x iné osvieženie, na aké ste zvyknutí

Namiesto nedeľného dezertu, ako ľahký obed do práce, na cestu do auta či na grilovačku. Využite hojnú úrodu šťavnatého ovocia!

Máme pre vás skvelé tipy. Aspoň jeden z nich vás dostane!

1. Hroznové bobule zmiešajte s plátkami predvarenej cvikle a jabĺk. Pokvapkajte dresingom z citrónovej šťavy, trochy agávového sirupu a hroznového oleja. Posypte čerstvým neochuteným alebo balkánskym syrom a lístkami mäty.

Hroznový šalát
Zdroj: Pinterest

2. Hroznové bobule zmiešajte s uvarenými cestovinami, kúskami vareného alebo grilovaného kuracieho mäsa a zalejte dresingom z kyslej smotany s  pár kvapkami citrónovej šťavy, trochy nepomletého maku, soli a korenia. Posypte nasekanými lieskovými orechmi.

Hroznový šalát
Zdroj: INSTAGRAM no.retreat_no.surrender

3. Hroznové bobule prekrojte a zmiešajte s kolieskami menšej šalátovej uhorky, špenátových listov a ochuteného grilovaného kuracieho mäsa. Pokvapkajte citrónovou šťavou.

Hroznový šalát
Zdroj: INSTAGRAM alyssa_therecipecritic

4. Hroznové bobule zmiešajte s krémom vymiešaným z mascarpone, kyslej smotany, vanilkového cukru a medu. Posypte opraženými nasekanými orechmi.

Ovocný šalát
Zdroj: INSTAGRAM plantlovinlittles

5. Hroznové bobule zmiešajte s kúskami jabĺk, stonkového zeleru a pokvapkate trochou javorového sirupu. Posypte orechmi a hoblinami parmezánu.