Obľúbená cyklotrasa cez most, ktorý spája Slovensko s Rakúskom, praská vo švíkoch. Dvojkolesové tátoše i unavené nohy turistov dobre padne pribrzdiť na krátkej zastávke. Napríklad pri štýlovej rodinnej kaviarni Penny Coffea, kde vám zabalia do ruky chutné vychytávky!

V Devínskej Novej Vsi historickú budovu niekdajšej mýtnice a neskôr bývalej radnice pozná každý. Keď sa pred šiestimi rokmi okolo nej prechádzala so „psíkom“ írskym vlkodavom pani Evka, doslova sa do nej zapozerala. Ideálne miesto pre vysnívanú kaviareň! Syn Matej, vyštudovaný hotelier, sa práve chystal rozbehnúť kariéru vo Viedni.

V čase korony svoje dobroty podávajú len cez okienko.
V čase korony svoje dobroty podávajú len cez okienko.
Zdroj: MATEJ KALINA

Vďaka praxi v zahraničí i skúsenostiam zo štúdií, pomohol mamine nastaviť koncept a na slovenskej strane rieky Moravy napokon ostal. V kontexte s lokalitou i s príbehom budovy zvolili Tarabčíkovci ako neprehliadnuteľný symbol svojej kaviarne starý velociped (v angličtine penny, podobne ako názov mincí, ktorými sa tu kedysi platilo za preclený tovar.)

Matej
Matej
Zdroj: MATEJ KALINA

Matej sa zvŕta v miestnosti, ktorá bola pred niekoľkými rokmi sobášnou sieňou. Teraz je tu kuchyňa, kde pripravuje kávu, limonády a dobroty na zahryznutie. V čase korony ich podávajú v rúšku cez okienko, no veria, že čoskoro budú môcť znova otvoriť aj útulnú terasu. „Na malom priestore ponúkame domácku atmosféru, sezónnosť, lokálnosť i food trendy. Starému dávame modernejší drajv. V maličkostiach hľadáme dokonalosť, aj keď dokonalosť nie je maličkosť. Chodíme na samozber, robíme domáce džemy, podporujeme lokálnych pestovateľov, pražiarov kávy, pivovarníkov i malokarpatských vinárov,“ vraví Matej.