Viete variť PHO BO, ramen či robiť SUŠI? Náš kuchár Ľuboš dnes VARÍ exotiku

POSTUP:

  1. Očistené kosti a mäso dajte do studenej vody, priveďte do varu a pár minút povarte. Tekutinu vylejte, kosti a mäso opláchnite, hrniec umyte. Opäť všetko zalejte studenou vodou a priveďte do varu. Zatiaľ na horúcej suchej panvici opražte do tmavohneda cibuľu a zázvor, neskôr pridajte celý badián, klinčeky a škoricu. Všetko vložte do tekutiny, pridajte cukor, soľ a veľmi pomaly varte aspoň 4 hodiny, ideálne dlhšie. Väčšinu vyplavených nečistôt z povrchu vývaru odstráňte.
  2.  Pripravte všetky prílohy do polievky: Uvarte ryžové rezance podľa návodu, nakrájajte hovädzie zadné na veľmi tenké plátky (pomôže, keď mäso predtým necháte asi 15 minút stuhnúť v mrazničke), nakrájajte čili papričku a zelenú časť mladej cibuľky na plátky – stonku použite celú.
  3. Vývar sceďte, dochuťte soľou prípadne cukrom a rybacou omáčkou. Mäso z vývaru oberte.
  4. Do misiek dajte rezance a surové hovädzie zadné nakrájané na veľmi tenko. Vlejte vriaci vývar do misiek a polievku podávajte s prílohami: klíčkami, mäsom z vývaru, cibuľou nakrájanou natenko, čili papričkami, mladou cibuľkou a so stonkou z nej, lístkami koriandra, bazalky, mäty a s limetou.

Vo Vietname sa zvykne Pho Bo pomaly variť vo veľkom hrnci celú noc. Vývar je silný, prirodzene sladký s vysokým obsahom želatíny.